De uitbarsting van woede die volgde op de moord op Lisa in Abcoude was een uiting van een lang onderdrukte frustratie. Inmiddels gaat het niet langer om die verschrikkelijke gebeurtenis alleen. Hoe is het mogelijk dat we met zijn allen zo lang hebben geaccepteerd dat vrouwen zich ’s nachts niet veilig kunnen voelen? Dat ze met sleutels tussen hun vingers naar huis fietsen, blikken vermijden en neptelefoontjes plegen om maar met rust gelaten te worden.

WAAR TE BEGINNEN?
Om zo’n wijdverspreid fenomeen te veranderen, hebben we iedereen nodig. Dat de mannen nu ook aan zet zijn is duidelijk. Maar ze staan er niet alleen voor. We moeten het met zijn allen doen. Maar waar te beginnen? Daarover gaan we in gesprek met jullie en een hele reeks aan gasten die we in de komende weken bekend zullen maken. 

GASTEN
MYRTHE VAN MUNSTER (25) is journalist bij Omroep HUMAN. Ze vindt het belangrijk om als journalist maatschappelijk geëngageerd te zijn. Zo onderzocht ze het spanningsveld van activisme in journalistiek en maakte ze met Noelle Zarges de podcast ‘Elke acht dagen’, over femicide. Als Bosschenaar krijgt ze veel mee van de nachtelijke veiligheid voor vrouwen, of dat nou gaat over eigen ervaringen of die van de vrouwen om haar heen.

MARIEKE LIEM is hoogleraar Veiligheid en Interventies aan Universiteit Leiden. Ze onderzoekt interpersoonlijk geweld, begrijpt de werking van onveiligheid en wat daar aan te doen valt. Prof. dr. Liem leidt de Dutch Homicide Monitor.

LAURENS KLEIJNTJENS werkt voor het Feniks Emancipatie Expertise Centrum in Tilburg. Daar merkte hij dat mannen-emancipatie niet op de agenda stond. Daarom startte hij het project Mans Genoeg waarmee hij mannen inzicht geeft in stereotype mannelijk gedrag. Hij is tevens trainer voor Emancipator, dat zich richt op mannenemancipatie.

TONY STAR, ook wel bekend als Sterretje uit Oh Oh Cherso en Echte Jongens op Safari, woont al weer enige tijd in Den Bosch. Hij onderging een transformatie in zijn denken over vrouwen toen hij vader werd van een dochter. Hoe veranderde dit zijn kijk op de veiligheid van vrouwen?

BO KOK is Toegepast Filosoof, kinderfilosoof, Instadichter en Spoken Word Artist. Ze geeft workshops in Spoken Word en kinderfilosofie en won in 2023 de publieksprijs voor beste spoken word bij de Amai Awards. Vanavond gaat ze, terwijl jullie zitten te luisteren, aan een stuk werken om deze avond op kunstzinnige wijze rond te maken.

ERVARINGSVERHALEN DIE DEZE AVOND GEDEELD WORDEN
Ik ben Wes, non binair, 24 jaar en woonachtig in den Bosch. Ik draag veel opvallende kleding, veel makeup en heb felrood haar. Den Bosch is mijn absoluut favoriete stad, maar helaas voel ik me vaak niet veilig. Op straat ervaar ik dagelijks enorm veel negativiteit. Denk hierbij aan najoelen, uitschelden, filmen, onderspugen en af en toe zelfs fysiek bejegend worden. Daarom heb ik altijd oortjes in als ik over straat fiets, niet omdat ik verslaafd ben aan muziek, maar omdat ik gewoonweg ziek word van wat mensen heel de dag over me te zeggen hebben.
 

Kies jouw ideale moment

Dag Donderdag
Datum 20 november 2025
Tijd 20:00 - 22:00
Locatie World Skate Center
Tramkade 18
5211VB 's-Hertogenbosch
Beschikbaarheid Nog 70 plekken beschikbaar
Aanmelden
Hulp nodig bij het inschrijven? Klik hier