Maandag 23 november is Stefan Hertmans te gast voor een bijzondere literaire avond. Hij wordt in Rosmalen geïnterviewd door Alexander Reeuwijk over zijn werk, zijn schrijverschap en de ontwikkeling van een oeuvre dat inmiddels tot de meest indrukwekkende van de hedendaagse literatuur behoort.
Stefan Hertmans
Stefan Hertmans (1951) is een Vlaamse schrijver, dichter en essayist. Hij publiceerde romans, verhalen, essays en een groot aantal dichtbundels. Zijn werk werd met vele prijzen bekroond. Hij verwierf faam met onder meer Naar Merelbeke, Gestolde wolken, Als op de eerste dag, Oorlog en Terpentijn, De bekeerlinge, De opgang en Dius.
Een literaire ontmoeting
“Ruimte. 1974. Dit is een Morgenland.” Met deze zinnen maakte Stefan Hertmans in 1981 zijn debuut in de literatuur, dat direct breed werd opgemerkt en bekroond met de Debuutprijs. Deze coming-of-age roman liet meteen zien waar Hertmans’ werk om zou draaien: grote thema’s als tijd, herinnering, verlangen, geschiedenis en identiteit. Maar ook de zoektocht van een schrijver naar een eigen stem.
Het is precies die spanning tussen begin en ontwikkeling, tussen herinnering en verbeelding, die zijn werk zo krachtig maakt. In zijn debuut klinken al de contouren door van het latere oeuvre en zelfs vooruitwijzingen naar zijn meest recente roman Dius, waarin opnieuw de grote vragen van het bestaan en de verbeelding centraal staan.
Tijdens deze avond gaat Alexander Reeuwijk in gesprek met Stefan Hertmans over zijn schrijverschap, de kiem van zijn werk en de manier waarop thema’s zich door de jaren heen hebben ontwikkeld en verdiept. Wat blijft er van een debuut overeind in een oeuvre dat decennia omspant? En hoe kijkt een schrijver terug op de woorden waarmee het allemaal begon?
Een avond voor lezers die houden van gelaagde literatuur, van grote thema’s en van schrijvers die blijven zoeken, herzien en verdiepen.
23 november | 20.00 - 22.00 uur | PERRON-3 Rosmalen | € 14,50 (incl. drankje)
Info & tickets: www.perron-3.nl.
Iedere maand verwelkomen we op ons Literair Podium schrijvers die volop in de belangstelling staan. Een samenwerking tussen Huis73, Boekhandel De Omslag, Boekhandel Adr. Heinen en PERRON-3.
[Foto: Michiel Hendryckx]
Kies jouw ideale moment
| Dag | Datum(s) | Tijd | Locatie | Beschikbaarheid | |
|---|---|---|---|---|---|
| Dag | Maandag | ||||
| Datum | 23 november 2026 | ||||
| Tijd | 20:00 - 22:00 | ||||
| Locatie | PERRON-3 Hoff van Hollantlaan 1 5243 SR Rosmalen | ||||
| Beschikbaarheid | Beschikbaar | ||||
|
Koop kaarten
|
|||||